aaayacht - aqua, adrenalin, adventure

Čeština
English
Slovenčina

Karibik - Martinik, Grenada, St.Lucia, St.Vincent

Pojeďte s námi prozkoumat lákavou oblast Karibiku!

Termín:
17.03. 2012 - 31.03. 2012

Cena:
740 EUR / osoba / 2 týdny

Trasa: MARTINIK-ST.LUCIA-GRENADINES-GRENADA-ST.VINCENT-MARTINIK

Délka trasy cca 450 NM.


Cena zahrnuje:
2-týdenní pobyt na pronajaté lodi, kapitána, nafukovací člun, spotřebované pohonné hmoty, poplatky za kotvení v domovském přístavu, poplatky za kotvení a stání v jiném než domovském přístavu (4x marina nebo městské mólo), závěrečný úklid lodě.

Cena nezahrnuje:
dopravu, stravu a pojištění osob.

Platební podmínky:
Záloha 50% z ceny za plavbu po přihlášení.
Doplatek 50% nejdéle 1 měsíc před začátkem plavby.


Pro bližší informace a rezervace míst na plavbě KONTAKT.

Prvními Evropany, kteří prozkoumávali ostrovy Karibiku a narazili tak například na Martinik, byli sice námořníci Kryštofa Kolumba, kolem roku 1502, my se ale vydáme v jejich stopách. Ti zde našli jen hrstky karibských indiánů, kteří ostrov Martinik nazývali Madinina, tedy ostrov květin. Příliv kolonistů tradiční domorodou kulturu brzy smetl ze světa. Pro většinu z nich byly osudné choroby, které sem Evropané zavlekli.

Celá oblast ostrovů je velice úrodná a tedy žádaná. Nově založené cukrové plantáže začaly velmi prosperovat a bylo potřeba stále více pracovních sil na jejich obdělání. Proto vydal král Ludvík XIII. roku 1636 povolení k dovážení otroků z Afriky. Jejich potomci dodnes tvoří většinu martinického obyvatelstva. Hlavním městem Martiniku se stal Saint Pierre. 8. května 1902 zničil výbuch sopky Mont Pelée celé město. Katastrofa si vyžádala takřka 30 000 životů. Krátce na to byl hlavním městem uznán přístav Fort-de-France

Dalším z ostrovů, jenž prozkoumáme je ostrov Svaté Lucie. Ostrov bývá nazýván Helenou Západní Indie. Toto pojmenování je asociací s Trojskou Helenou a je velice příznačné, protože Britové a Francouzi vedli o toto území mnoho válek. Na ostrově můžeme nalézt několik sopek, a tedy i úrodnou sopečnou půdu. Většina deštných pralesů zde byla ale bohužel již vymýcena.

Dalším bodem naší plavby bude souostroví Grenadiny, jemuž vévodí ostrov Svatý Vincent. Tento ostrovní stát v Karibiku v souostroví Malé Antily, patří mezi Návětrné ostrovy, které leží při severním pobřeží Jižní Ameriky.

Většinu území státu svou rozlohou zaujímá ostrov Svatý Vincent (344 km²), který je sopečného původu. Zbytek tvoří Grenadiny, skládající se z 32 menších korálových ostrůvků, z nichž je jen polovina osídlena. Většími ostrůvky jsou Bequia, Canouan, Mustique, Union Island. Podnebí je horké a vlhké.

tel: 568 823 955

gsm: 604 234 416

e-mail: info@aaayacht.cz

Copyright 2011 | Všechna práva rezervována |