aaayacht - aqua, adrenalin, adventure

Čeština
English
Slovenčina

Baleáry - Malorka, Menorka, Ibiza

Termín: 29.09.2012- 06.10.2012

Cena: 370 EUR / osoba / týden

Trasa: Mallorca - Menorca - Ibiza - Mallorca (délka trasy cca 300 NM)

Cena zahrnuje:
týdenní pobyt na pronajaté lodi, kapitána, nafukovací člun, spotřebované pohonné hmoty, poplatky za kotvení v domovském přístavu, poplatky za kotvení a stání v jiném než domovském přístavu (2x marina nebo městské mólo), závěrečný úklid lodě

Cena nezahrnuje:
dopravu, stravu, lůžkoviny, parkovné za auto v maríne a pojištění osob

Platební podmínky:
Záloha 50% z ceny za plavbu po přihlášení.
Doplatek 50% nejdéle 1 měsíc před začátkem plavby.

Pro bližší informace a rezervace míst na plavbě – KONTAKT

Baleáry jsou jednou ze 17 autonomních oblastí Španělska. Spolu se španělštinou je zde oficiálním jazykem katalánština. Historicky se jedná o rušnou oblast, znali je již Féničané a Řekové, později bylo území Baleár podrobeno Kartágem, po jejichž zničení se stal ostrov útočištěm pirátů. Roku 123 př.n.l. byly pod správou Říma a stěhovali se sem římští osadníci., kteří založili dnešní hlavní město Baleár, Palma de Mallorca. Od té doby se na Baleárech pěstují olivy. V Pollense se dodnes zachoval například římský vodovod.

Ze spousty ostrovů Baleár jsou obydleny pouze čtyři: Mallorca, Menorca, Ibiza a Formentera.
Ostrov Mallorca dostal svůj název od Římanů, protože je největším z Baleárských ostrovů. Je turistickým oblíbenou destinací. Skrývá vysoké hory na severu, sušší oblasti připomínající pouště, ale i úrodné nížiny, vše v dostupnosti moře a pláží. Na Maloorce se nachází hlavní Palma de Mallorca. Dominuje jí gotická katedrála, jež je v blízkosti přístavu. Mallorca se stala součástí Španělska až během 19. století.

Menorca je druhý největší ostrov Baleár s neméně divokou historií. Kromě nádherných pláží oplývá i nalezištěm kamene a kamenné výtvory Vás tu obklopují na každém kroku nejen z našeho období, ale z dob archaických. Proto se někdy Menorca zve „muzeem pod širým nebem“. Menorca zatím turistickému ruchu obstojně odolává také z důvodu, že se stala biosférickou rezervací.

Velikostí dalším ostrovem je Ibiza, která je spolu s Formenterou označována pojmem „borovicové ostrovy“. Osídlení lidmi lze doložit skalními malbami a megality z počátku 2. tisíciletí př.n.l. a sám název ostrov nese patrně po egyptském bohu Besovi. Na ostrově se proháněla vojska Vandalů i arabských Almorávidů, až od roku 1474 byl osud Ibizy svázán se Španělskem. V 15. a 16. stol. ostrovy v souvislosti se zaoceánskou plavbou již nebudili zájem a stávali se terčem pirátů. Nakonec se k pirátství obraceli i obyvatelé Ibizy.

Formentera byla osídlená, jak dokazují megalitické hrobky již od 2. tisíciletí př.n.l. V době, kdy Baleáry ovládalo Kartágo nebyl ostrov osídlen – je to zvláštnost, když nedaleký ostrov Ibiza byl centrem západní části Středozemního moře. Hojnou lidskou činnost zde archeologové nacházejí až od nadvlády Říma, 123 př.n.l. Od nich nese i svůj název – Frumanteria = úrodná. Svoji úrodnost pozbyla vlivem vysychání vody a díky útokům pirátů se v 16. stol. zcela vylidnila.

tel: 568 823 955

gsm: 604 234 416

e-mail: info@aaayacht.cz

Copyright 2011 | Všechna práva rezervována |