aaayacht - aqua, adrenalin, adventure

Čeština
English
Slovenčina

Itálie - Sardinie

Termín: 22.9.2012-29.9.2012
Cena: 370 EUR / osoba / týden

Trasa: Sardínia - marina di Portisco - Korzika -Sardínia - marina di Portisco (délka trasy cca 280 NM)

Cena zahrnuje: týdenní pobyt na pronajaté a pojištěné lodi, kapitána, nafukovací člun, spotřebované pohonné hmoty, poplatky za kotvení v domovském přístavu, poplatky za kotvení a stání v jiném než domovském přístavu (2x marina nebo městské molo), závěrečný úklid lodě

Cena nezahrnuje: dopravu, stravu, pojištění osob, lůžkoviny a parkovné za auto v maríne

Platební podmínky:
Záloha 50% z ceny za plavbu po přihlášení.
Doplatek 50% nejdéle 1 měsíc před začátkem plavby.

Pro bližší informace a rezervace míst na plavbě – KONTAKT

 

Sardinie
Toto území je osídleno již více než 4 000 let, díky čemuž je bohaté na kulturní a historické památky, jako je hrobka Coddu Vecchiu, nebo bazilika v Olbii z 11 století. Oblast není chudá ani na přírodní památky, což dosvědčuje např. národní park La Magdalena nebo mys Capricciolli.

Na severu Sardinie Vás určitě uchvátí Smaragdové pobřeží, Costa Smeralda, tvořené žulovými skalami třpytícími se v sardském slunci. Velká obliba místa přináší také své nedostatky – tou jsou i odpovídající ceny
Za zmínku stojí město Olbia, které bylo podle pověsti založeno mýtickou postavou Iolaem. Pravděpodobněji ale bylo založeno punskými kmeny mezi 6.-4. stol př.n.l. Za říše římské ležela Olbia na významné trase z Říma do Ostie, díky čemuž bohatla. Po období úpadku bylo město Olbia kolem roku 1000 obnoveno, což dokládají i velkolepé památky z té doby (např. kostel San Simplicit).
Národní park Magdalena se nachází na stejnojmenném souostroví skládající se ze čtyř hlavních ostrovů (La Maddalena, Caprera, Santo Stefano, Spargi) a dalších menších ostrovů, z nichž nejznámější je ostrov Budelli pro jeho růžovou pláž. Zajímavá je také návštěva Garibaldiho domu na ostrově Caprera, kde je zachováno zařízení a předměty z posledního období generálova života.

Korsika
Je pravděpodobně odjakživa jedním z nejoblíbenějších území, osídlená je od doby prehistorické, což dokládá množství menhirů, kultovní místa a stavby pevností. Jih Korsiky, především území Alta Rocca, je nádherná, sluncem prosvětlená krajina. Záliv Golfe de Valinco je díky svým nádherným písečným plážím to nejlepší, co se na ostrově Korsika pro milovníky koupání nabízí. Ve vnitrozemí se nabízejí k návštěvě mimo jiné vyhlídkové hory - Propriana, v Ornanu a v Sartenais, zdolatelné bez větší námahy. V Roccapině je nezbytné navštívit písčity záliv se slavným kamenným lvem. Na jižním výběžku Korsiky leží Bonifacio - nejpůsobivější město ostrova.
Je založené jako pevnost na vápencových skalách nad hlubokým zálivem Korsiky (64 m) v nejjižnějším cípu. Osídleno Janovany tvořilo vždy zvláštní, izolovanou část ostrova. Mezi pevností v západní části skalnatého poloostrova a pří-stavem v hloubi zálivu leží staré město, spojené sráznými cestami s přístavní čtvrtí. Z památek je nejzajímavější kostel St-Dominique (sv. Dominika) ze 13. st.

tel: 568 823 955

gsm: 604 234 416

e-mail: info@aaayacht.cz

Copyright 2011 | Všechna práva rezervována |