aaayacht - aqua, adrenalin, adventure

Čeština
English
Slovenčina

Řecko - Santorini

Před dávnými časy zničil výbuch sopky na ostrově Thira vyspělou Minojskou civilizaci na ostrově Kréta. V sezóně 2012 se vydáme na tento sopečný ostrov.

Termín: 08.09.2012 - 15.09. 2012  - VYPRODÁNO

Cena:
370 EUR / osoba / týden

Trasa: KOS-SANTORINI- PAROS- MIKONOS-NAXOS- KOS (délka trasy cca 250 NM)

Cena zahrnuje:
týdenní pobyt na pronajaté a pojištěné lodi, kapitána, nafukovací člun, spotřebované pohonné hmoty, poplatky za kotvení v domovském přístavu,poplatky za kotvení a stání v jiném než domovském přístavu (2x marina nebo městské mólo), závěrečný úklid lodě

Cena nezahrnuje:
dopravu, stravu, pojištění osob a lůžkoviny

Platební podmínky:
Záloha 50% z ceny za plavbu po přihlášení.
Doplatek  50% nejdéle 1 měsíc před začátkem plavby.

Bližší informace a rezervace míst na plavbě - KONTAKT


Na této plavbě spolu objevíme krásy Kyklád, které tvoří nespočet ostrovů reprezentujících typickou řeckou atmosféru plnou klikatících se úzkých uliček, bílých fasád, kaváren, čerpajících ze své tisíce let staré historie.

Jeden z nejzajímavějších kykládských ostrovů je ostrov Délos. Je zapsán i na seznam UNESCO. Podle řeckých bájí a pověstí se zde měli zrodit bohové Apollón a Artemis. V antice představoval Délos středisko náboženského a obchodního života, o čemž svědčí mnoho archeologických nálezu. Po vyplenění ostrova v 1. stol. n.l. byl ostrov téměř opuštěn, aby se v 7. stol. stal útočištěm pirátů.

Ostrov Mykonos je znám především díky svému nočnímu životu, proto je oblíben i mezi celebritami, které si zde staví své letní rezidence. Po setmění se města po celém ostrove mění v obři diskotéku. Jedním z architektonických skvostu, které je třeba zmínit, jsou tzv. Malé Benátky v městě Mykonos - domky s barevnou fasádou čnící přímo z mořské hladiny.

Ostrov Páros je znám díky archeologickým vykopávkám, i díky své krásné přírodě. Pyšní se množstvím překrásných pláži a malých zátok, na jejichž útesech si mohou turisté prožit chvíle samoty, na řeckých ostrovech velice vzácných.

Až se budeme blížit k ostrovu Santorini, bude to vypadat, jako bychom se blížili k obřímu kráteru. Ostrov je totiž zbytkem po výbuchu starověkého ostrova Théra. Historikové neváhají sílu tohoto výbuchu, zatím nejsilnějšího známého, přirovnat k desetinásobku výbuchu legendárního Krakatoa. Obvod zatopeného obřího kráteru tvoří malé ostrůvky, uprostřed nichž se začíná rýsovat nový ostrov z lávy - Nea Kamenni ("nové kamení")

tel: 568 823 955

gsm: 604 234 416

e-mail: info@aaayacht.cz

Copyright 2011 | Všechna práva rezervována |