aaayacht - aqua, adrenalin, adventure

Čeština
English
Slovenčina

Řecko - Sporady

Na této plavbě spolu objevíme krásy severních Sporad, které tvoří velké množství ostrovů reprezentujících typickou řeckou atmosféru. Objevíme nespočet opuštěných zátok, kterými se tyto roztroušené ostrovy (což je doslovný překlad slova Sporady) mohou pochlubit.

Termín:
26.05. 2012 - 02.06. 2012

Cena: 370 EUR / osoba / týden

Trasa: SKIATHOS-LESBOS-SKOPELOS- SKIATHOS (délka trasy cca 250 NM)

Cena zahrnuje:

týdenní pobyt na pronajaté a pojištěné lodi, kapitána, nafukovací člun, spotřebované pohonné hmoty, poplatky za kotvení v domovském přístavu,poplatky za kotvení a stání v jiném než domovském přístavu (2x marina nebo městské mólo), závěrečný úklid lodě, parkování auta v maríně

Cena nezahrnuje:
dopravu, stravu, lůžkoviny a pojištění osob

Platební podmínky:
Záloha 50% z ceny za plavbu po přihlášení.
Doplatek 50% nejdéle 1 měsíc před začátkem plavby.

Pro bližší informace a rezervace míst na plavbě – KONTAKT

Skyros
Skyros si díky své odloučenosti zachoval vlastní osobitost, kterou můžeme obdivovat zvláště skrze skyrolský kozí tanec, jehož tradice sahá do dob slavení pohanských svátků a dodnes je předváděn v rámci předvelikonočního karnevalu.

Skiathos
Na ostrově Skiathos můžeme spatřit již jisté známky turistického ruchu. Pro jachtaře má Skiathos dobrou pozici – odsud se lze dostat snadno a rychle na další ostrovy. Milovníkům historie doporučujeme návštěvu středověké pevnosti Bourtzi.

Alónissos
Patří mezi  ostrovy nedotčené turismem. Proto je zde zřízena Národní mořská rezervace zaměřena především na ochranu ohroženého tuleně středomořského. V okolí Alónissu sídlí 30 z posledních 800 exemplářů tohoto savce. V této přírodní rezervaci však můžeme spatřit další mořské tvory jako jsou například delfíni nebo stěhovaví ptáci.

Skópeos
Tento ostrov lemovaný borovicovými lesy se může pochlubit úctyhodným počtem kostelů – až 123! Mezi ty nejzajímavější patří například Agios Athanasios z 9. století nebo Metamorphosis, mužský klášter, který je turistům zpřístupněn teprve až od roku 1980. Jachtaře může okouzlit místní přístav patřící k těm nejkrásnějším z celého Řecka.

Lesbos
Ostrov Lesbos je znám především díky básnířce Sapfó. Název ostrova na základě toho posloužil přeneseně k označení milostného vztahu mezi ženami. Kromě překrásných pláží můžete na ostrově Lesbos pozorovat i tah stěhovavých ptáků, jimž Lesbos slouží jako odpočinková stanice.

tel: 568 823 955

gsm: 604 234 416

e-mail: info@aaayacht.cz

Copyright 2011 | Všechna práva rezervována |