aaayacht - aqua, adrenalin, adventure

Čeština
English
Slovenčina

Chorvatsko - Itálie

Máme pro Vás v nabídce připravenou další zdokonalovací plavbu do oblasti Chorvatsko.
V průběhu plavby získáte nové a obohatíte si svoje stávající znalosti pod dohledem zkušeného kapitána zejména v oblastech plánování plavby, terestrické navigace, meteorologie, správného nastavení plachet a plavby v obtížnějších podmínkách.

Termín: 29.09. 2012-06.10.2012

Cena: 390 EUR / osoba / týden

Trasa: Trogir-Palagruža-Vieste-Tremiti-Trogir (délka trasy cca 350 NM)

Cena zahrnuje:
Týdenní pronájem a pojištění lodě
Instruktor jachtingu
Závěrečný úklid lodě
Lůžkoviny
Poplatky za kotvení v domovském přístavu
Vystavení protokolu o praktické zkoušce pro průkaz MD ČR nebo MDPT-SR

Cena nezahrnuje:
Pojištění osob
Pobytová taxa 1 EUR/osoba/den
Poplatky za kotvení a stání v jiném než domovském přístavu
Spotřebované pohonné hmoty
Strava (standardně se připravuje ze společných zásob, a to i pro kapitána lodě)
Doprava (řeší se formou spolujízdy v autě, zajišťuje se i pro kapitána lodě)

Platební podmínky:
Záloha 50% z ceny za plavbu po přihlášení
Doplatek 50% nejdéle 1 měsíc před začátkem plavby.

Bližší informace a rezervace místa na plavbě – KONTAKT

Palagruza Chorvatsko

Trogir
Kompaktní historické jádro městečka leží na ostrůvku spojeném jedním mostem s pevninou a druhým mostem s ostrovem Čiovo. Historické město a přístav, které má kolem 11 tisíc obyvatel, se nachází asi 27 km západně od Splitu. Nové části města se rozrostly jednak na pevnině oběma směry, jednak na  březích ostrova Čiovo. V Trogiru, na břehu ostrova Čiovo, je mezi mostem a mysem Čubrijan marina. Trogir je zapsán do listiny světového kulturního dědictví organizace UNESCO. Dominantou města je katedrála svatého Vavřince z 13. století.

VIS
Ostrov Vis hrál důležitou roli v 19. stol - byl nazýván Gibraltar Adrie, neboť strážil přístup k významným rakousko-uherským přístavům Split a Dubrovník. Významnými městy na ostrově jsou Vis a Komiža – Původ Visu spadá již do 4. stol. př.n.l. Za Titovy Jugoslávie byl ostrov po dlouhá léta z vojenských důvodů nepřístupný zahraničním turistům. Na jih od Komiže byla vojenská základna Stupišče (nyní opuštěná). Jižní pobřeží ostrova je tvořeno mnoha malými krásnými zátokami. Proslulá je zejména úzká, mezi skalami uzavřená zátoka Stiniva s malou oblázkovou pláží.

Biševo
Tento  malý ostrov o rozloze 5,8 km2 ležící v blízkosti ostrova Vis. Ostrov je proslulý zejména množstvím jeskyň – ze 14 je nejznámější Modrá jeskyně, do které se lze dostat jen za klidného moře. Světlo sem vniká podmořským otvorem, díky němuž lze pozorovat pestrou škálu modré barvy na vodní hladině. Další významnou jeskyní je Medvědina špilja nesoucí název po tuleni středomořském. Ten však patří ve středomoří bohužel k již vyhynulým tvorům.

Palagruža
Jsou to malé ostrovy a útesy na otevřeném moři mezi ostrovem Lastovo a italským  pobřežím. Od Komiže (na ostrově Vis) je vzdálen 75 km. Představuje vrchol trojuhelníku mezi ostrovem Vis a Lastovem. Skupinku tvoří ostrovy  Palagruža, Kamik od Tramuntane, Kamik od Oštra, Galijula a několik útesů. Největší  ostrůvek je Palagruža (0.29 km2). Břehy Palagruže  vystupují příkře z moře a jsou těžko přístupné. Výjimkou jsou dvě zátoky, a to Stara Vlaka na severním břehu a Velo Žalo na jižním břehu s pěknými  plážemi.

Vieste
Vieste je letovisko v Itálii, které leží na dvou výběžcích na severovýchodě polostrova Gargano. Město má okolo 13 000 obyvatel, ale ještě před 50 lety to byla rybářská vesnice. V centru města najdete zachovalé středověké domy, zámek z 13. století a katedrálu, která je ukázkovým příkladem románské architektúry. Dominantou Vieste je místní přístav s majákem posaděným na náprotivném skalnatém útese. Na začátku dlouhé pláže jižně od centra najdete symbol a kuriozitu města tzv. Pizzomunno. Jde o bílý, 25 m vysoký monolit, o kterém pověst hovoří, že je mládencem, kterého nechali skamenět žárlivé mořské sirény.

Tremiti

Ostrovy Tremiti jsou vzdálené asi 12 mil od pobřeží Gargana. Souostroví tvoří tři větší ostrovy: San Domino, San Nicola,  Capraia, a několik menších ostrůvků. Obydlené jsou jen ostrovy San Domino a San Nicola. Průzračná zelená voda a skalnaté pobřeží s malými plážemi jsou skvělé pro šnorchlování.
Historické, správní a náboženské centrum souostroví je San Nicola. Ostrovu vládne mohutná, i když zchátralá středověká pevnost. Od konce 18.století pevnost sloužila většinou jako vězení. Z hradeb pevnosti se nabízí  nádherný pohled na celé souostroví.

plavba tremiti

tel: 568 823 955

gsm: 604 234 416

e-mail: info@aaayacht.cz

Copyright 2011 | Všechna práva rezervována |