aaayacht - aqua, adrenalin, adventure

Čeština
English
Slovenčina

Itálie - Tunis

Tato plavba je zaměřená na získání praxe v oblasti B, zdokonalení v terestrické navigaci a práci s nastavení plachet.
Po jejím skončení účastník plavby obdrží potvrzení praxe v oblasti B pod vedením velitele jachty, které je nutné pro průkaz B vydávaný MD ČR.

V průběhu plavby získáte nové a obohatíte si svoje stávající znalosti a zkušenosti zejména v oblastech plánování plavby, terestrické navigace, meteorologie, správného nastavení plachet a plavby v obtížnějších podmínkách.
Jako posádka budete schopni již za několik dní vykonávat potřebné úkony pro dosažení stanoveného cíle, samozřejmě pod dohledem zkušeného kapitána.

Termín: 7. 4. 2012 - 21. 4. 2012
Cena: 620 EUR / osoba / 2 týdny
Trasa: Salerno (Itálie) - Valeta (Malta) - Tunis – Salerno (Itálie)   (délka trasy cca 1500 NM)

Cena zahrnuje:
Pronájem lodě na 2 týdny
Instruktor jachtingu
Závěrečný úklid lodě
Poplatky za kotvení v domovském přístavu
Vystavení protokolu o praktické zkoušce pro průkaz MD ČR nebo MDPT-SR

Cena nezahrnuje:
Lůžkoviny
Pojištění osob
Poplatky za kotvení a stání v jiném než domovském přístavu
Spotřebované pohonné hmoty
Strava (standardně se připravuje ze společných zásob, a to i pro kapitána lodě)
Doprava (řeší se formou spolujízdy v autě, zajišťuje se i pro kapitána lodě)
Tuniské vízum

Platební podmínky:
Záloha 50% z ceny za plavbu po přihlášení
Doplatek 50% nejdéle 1 měsíc před začátkem plavby.

Pro bližší informace a rezervace míst na plavbě KONTAKT

Zdokonalovaci plavba na lodi

Malta
Maltské souostroví, Malta, Gozo a Comino, je místem pohody, poznání a romantiky v srdci Středozemního moře, které turisty láká subtropickým podnebím, křišťálově modrým mořem a pohostinnou atmosférou.
Od Sicílie je vzdáleno pouhých 100 km a od severoafrické pevniny ho dělí zhruba 300 km. Pobřeží maltských ostrovů je převážně skalnaté a členité, písečné pláže jsou převážně v zátokách.
K hlavním magnetem ostrovů patří kvalitní potápění, které umožňují dlouhé skalnaté úseky pobřeží s křišťálově průzračnou vodou, s bohatou faunou a flórou a řada podmořských jeskyň. Na Maltě je nejkrásnější pláž Golden Bay, která je písčitá a na ostrově Gozo jsou výborné podmínky ke koupání se na pláži tvořené červeným pískem - Ramla Bay.
Vallettta je hlavní město ostrovního státu Malta, které leží na východním pobřeží mezi zálivy Grand Harbour na jihu a Marsamxett Harbour.

Tunisko
Tunisko leží na africkém kontinentu a jeho břehy omývá Středozemní moře. Země leží na území starověkého Kartága. Samotné město Kartágo je dnes součástí hlavního města Tunisu. Země je považována za jednu z nejliberálnějších arabských zemí. Tunisko soustřeďuje na jednom místě různé turisticky atraktivní prvky. Je proslulé svou vynikající kuchyní, kromě vlastních specialit však nabízí turistům i lahůdky kuchyně mezinárodní. Ve všech oblastech života v Tunisku je však výrazně patrný francouzský vliv. Vlastnostmi, které nejlépe vystihují mentalitu obyvatel Tuniska, jsou pohostinnost a srdečnost.
Mezi neoblíbenější turistické lokality patří Djerba, Sousse, Tunis, Tabarka, Nabeul, Gammarth, Hammamet, Skanes, Mahdia, Monastir, Port El Kantaoui a Jasmine Hammamet.

Sicílie
Sicílie leží ve Středozemním moři jihozápadně od italské pevniny. Od Afriky ji dělí Tuniský průliv. Má rozlohu 25 426 km2 a dělí se na 9 provincií. Hlavním městem je Palermo. Tento ostrov, často nazýván "Ostrov slunce" má trojúhelníkový tvar a omývají jej tři moře - Tyrhénské, Středozemní a Jónské. Je zde hornatá krajina, má oblázkové, kamenité, ale i písečné pláže. Na ostrově najdete normanský palác s římskými, arabskými a byzantskými slohovými prvák, barokní kostely či nádherná botanická zahrada.

Sardinie

Sardinii, druhý největší italský ostrov, který se nachází západně od Apeninského poloostrova a jižně od francouzské Korsiky. Ostrov je rozdělen do čtyř správních oblastí: Sassari, Nuoro, Oristano a Cagliari, které je zároveň hlavním městem.
Ostrov, jako stvořený pro celoroční dovolenou, láká svou panensky nedotčenou přírodou, bohatstvím podmořského života, jedinečnými plážemi, ale i atmosférou, kterou vytváří tradice sardského lidu, které sahají hluboko do historie a směs nádherných vůní a barev místní flóry. Sardinie nabízí množství pláží, z nichž je nejznámější Costa Smeralda (Smaragdové pobřeží) na severovýchodě ostrova táhnoucí se od zálivu Arzachena k zálivu Cugnana.

Liparské ostrovy
Liparské ostrovy, hovorově i Eolské ostrovy, je skupina 7 ostrovů vulkanického původu v Tyrhénským moři severně od ostrova Sicílie. Hlavním ostrovem je Lipari, další velké ostrovy jsou Salina, Stromboli a Vulcano. Liparské ostrovy mají příjemné středomořské podnebí. Jejich pobřeží je členité, plné strmých útesů. Jsou tam místa vhodná pro potápění, ale jen málo pláží. Krajinný ráz určují především výrazné kužele jednotlivých sopek. Ty pokrývá bujná středomořská vegetace. Jsou zde však i místa zcela holé, kde na povrch vystupuje světlá pemza plná kousků černého obsidiánu.
Lipari je největší ostrov souostroví, na ostrově se nachází městečko stejného jména, kde trvale žije přibližně 11 000 obyvatel (během letní turistické sezóny se tento počet zdvojnásobuje). Lipari je celkem pokryt četnými vulkanickými fenomény: stratovulkán, krátery a lávovými dómy.

tel: 568 823 955

gsm: 604 234 416

e-mail: info@aaayacht.cz

Copyright 2011 | Všechna práva rezervována |