aaayacht - aqua, adrenalin, adventure

Čeština
English
Slovenčina

Charter lodí - Jak na to?

Kdy začít s přípravami na pronájem lodě?

Optimální je objednat si loď na termín v příštím roce v listopadu nebo prosinci. Nejen že většina provozovatelů poskytuje na objednávky do konce roku slevu od 5% do 15%, ale máte i podstatně větší  jistotu, že loď, kterou chcete objednat, je volná a máte i mnohem více času na řešení možných problémů. Pokud tento termín nestihnete, i nadále platí pravidlo čím dříve, tím lépe. S větším snižováním cen pronájmů lodí, vzhledem k rostoucímu zájmu o aktivně prožitou dovolenou na jachtě, raději nepočítejte.
Také je potřeba zvážit, máte-li k dispozici svého vlastního kapitána, nebo zvolíte služby kapitána nájemného. Toto úzce souvisí nejen s celkovým rozpočtem, ale i s výběrem lodi. Naše společnost nabízí služby českých a slovenských nájemných kapitánů za cenu 490 EUR.

Jakou oblast pronájmu lodě zvolit?

Co se týká místa pronájmu, loď Vám pronajmeme prakticky kdekoliv na světě na všech atraktivních místech. Pro nás je však stále nejatraktivnější jachtařskou lokalitou chorvatský Jadran, Řecko a Itálie. Velmi členité pobřeží Chorvatska se stovkami ostrovů, tisíci zátokami, nebo bájné Řecko, či romantickou Itálii? Kontaktujte nás a rádi poradíme!

Jaký termín charteru lodě zvolit?

Pro samotné plachtění je optimální doba na jaře a na podzim. Ještě není příliš teplo, nejsou tak přeplněné mariny a zátoky na kotvení, je větší pravděpodobnost, že bude více foukat a pronájem je levnější. Pro návštěvy kulturních památek je tento termín také vhodnější. Pro plavání a potápění  je lepší období od června do konce září. Další věci, které musíte brát v úvahu, jsou rozpočet, dostupnost vhodné lodi ve zvolené lokalitě, domluvení termínu dovolené celé posádky v práci, což nemusí být vždy jednoduché.

Jak velkou loď chartrovat?

Obecně lze říci, že čím více lidí, tím menší náklady na osobu, takže například v období kolem poloviny května lze bez problémů pořídit pronájem lodě pro 6 až 8 členů posádky v přepočtu na osobu za necelé 4 tis. Kč na týden - naproti tomu v srpnu může cena pronájmu vyšplhat na dvojnásobek. Ideální je zvolit počet členů posádky shodný s počtem lůžek v kajutách. Pokud se rozhodnete obsadit i lůžka v hlavní kabině jachty, bude to již trochu na úkor pohodlí a ohleduplnosti. Za člena posádky považujte až toho, kdo Vám uhradí zálohu. Výborné je, pokud se všichni vzájemně znají, není to ovšem podmínkou.

Jak probíhá samotné vybírání vhodné charterové lodě?

AAAYacht toto vše díky moderním technologiím používaných při návrhu maximálně usnadňuje. Představte si, že chcete jet třeba první týden v srpnu na jeden týden do Chorvatska, oblast Sukošan. Víte kolik Vás bude a zajímalo by Vás, jaké jsou možnosti pronájmu plachetnic, nejlépe pěkně seřazené do tabulky podle ceny,  roku výroby a počtu kajut. Budete tento seznam chtít vytisknout a vzít s sebou na schůzku se svou posádkou. Je to možné! Pokud použijete vyhledávání, výsledkem je tabulka dostupných lodí, seřazená podle cen ve Vámi zadaném období. Pokud už máte jasno, stačí kliknout na danou loď a po vyplnění kontaktních údajů odeslat objednávku. Potom už jen čekáte na  potvrzení pronájmu. Pro ty, kteří nevlastní kapitánský průkaz nebo si ještě napoprvé netroufají sami na moře, jsou připraveni naši zkušení kapitáni. Trasa plavby se samozřejmě plánuje podle přání posádky, kapitán pouze posoudí, zda  je uskutečnitelná  s ohledem na čas a počasí.

Jak je to s cenami charteru lodí?

Naše společnost Vám díky široké síti smluvních partnerů a postavení na trhu nabízí ty nejvýhodnější ceny, ať si loď vyberete kdekoliv na světě. Máme pro Vás pro většinu objednávek zajištěnou 5-10% slevu oproti ceníkovým cenám charterových společností a můžete počítat také s dalšími slevami, jako např. za včasnou rezervaci, pro opakované pronájmy, se slevami v rámci výstav, last minuty.
Pokud si zaregistrujete Váš e-mail, budeme Vás také přednostně informovat o novinkách na AAAYacht a výhodných nabídkách.

Co dál po objednání lodě?

1. Vybrání zálohy na pronájem lodě  od všech členů posádky.

2. Úhrada zálohy - 50% z ceny pronájmu lodě do týdne od objednání.

3. Úhrada doplatku 50% z ceny pronájmu lodě – 30 dní před vyplutím.

4. Vyplnění seznamu posádky - crew listu: místo a datum narození a číslo pasu

5. Nakoupení zásob a výměna peněz: V případě Chorvatska je lepší a výhodnější měnit  přímo chorvatské Kuny, EUR jsou rovněž  použitelná. Co se týká zásob, někdy je opravdu  rozumnější nakoupit v místním supermarketu. Nakoupíte přesně to, co potřebujete a potraviny budou čerstvé.

6. Odjezd: Počítejte s nepředvídatelnými okolnostmi, jako je porucha auta, kolona na dálnici, atd…

7. Převzetí lodě a vyplutí: Oficiální doba pro vyplutí je 17:00 v sobotu, často se dá ovšem vyplout již kolem 14:00. Oficiální doba pro vrácení lodě je 9:00 opět v sobotu následující týden. Často se připlouvá již v pátek. Je to jistější, jelikož se mohou vyskytnout nepředvídatelné problémy.

8. Vratná kauce: Pro složení kauce a pojištění kauce, které je někdy možné si sjednat na místě, jsou na základně akceptovány běžné platební karty MC, VISA nebo hotovost. Pojištění kauce je možné si sjednat i v ČR viz. podmínky pojištění. Pokud si zvolíte variantu pojištění kauce, platí se 10-15% z ceny kauce a samotná kauce se v tomto případě již skládat nemusí. ....potom už  jen vyplujete a užíváte si dovolenou Vašich snů!

Celková orientační kalkulace nákladů dovolené na námořní plachetnici pro 6/8 osob + nájemní kapitán:

Cena lodi záleží od termínu pronájmu a velikosti lodě. Když si loď objednáte do konce prosince, budou ceny cca následující:

Období

Loď pro 6 osob + kapitán

Loď pro 8 osob + kapitán

květen/říjen

850 EUR

1750 EUR

červen/září

1200 EUR

2150 EUR

červenec/srpen

1500 EUR

2450 EUR


Cena paliva cca 80 EUR.

Poplatek za maríny od 40 EUR do 60 EUR nebo městská mola či placené bóje od 10 EUR do 30 EUR.

Přihlášení k pobytu a pobytová taxa kolem 1EUR/den/osoba se platí podle nového zákona v maríně při přebírání lodě za 7 dnů najednou. Pobytová taxa je vlastně pobyt přes noc.

Cesta k moři (dle km) + poplatky za dálnice – záleží na počtu lidí v autě + parkovné v marině cca 40 EUR/není nutností.

Konzumace v restauracích od 0- 3000 Kč/týden.

Nákup zásob doma cca 1000 Kč/osoba.

Nájemný kapitán - pokud nevlastníte vlastní licenci nebo si ještě netroufáte sami vyplout - český nájemný kapitán stojí 490 EUR, místní kolem 900 EUR + stravování nájemního kapitána cca 50 EUR - je to standardem, že posádka kapitána živí. Když plánujete pravidelné dovolené na jachtě, určitě se vyplatí získat vlastní licenci - podrobnosti na Kapitánské kurzy.

U některých charterových společností se platí ještě závěrečný úklid od 60 EUR do 110 EUR.

Také je nutno připočítat  příplatky za nadstandardní vybavení jako například  přívěsný motor, spinakr, atd. Toto je vhodné uvážit, protože některé charterové společnosti poskytují přívěsný motor ke člunu zdarma, nebo mají slevu na stání  v ACI marínách a pod.

Sečteno a podtrženo - dostanete se na podobnou cenu, jakou zaplatíte za dovolenou na pobřeží.

Váš AAAYacht team

tel: 568 823 955

gsm: 604 234 416

e-mail: info@aaayacht.cz

Copyright 2011 | Všechna práva rezervována |